Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Bydgoszcz Szwederowo (BZG) > LOT zapowiada loty z Bydgoszczy do Kijowa

2018-04-19 LOT zapowiada loty z Bydgoszczy do Kijowa

LOT uruchomi bezpośrednie loty na trasie Bydgoszcz Szwederowo (BZG) - Kijów Żulany (IEV).

Nowa trasa Bydgoszcz Szwederowo (BZG) - Kijów Żulany (IEV) zostanie uruchomiona 2 sierpnia 2018 roku. Loty będą odbywać się 2 razy w tygodniu - w poniedziałki i piątki.

"Nowy kierunek to doskonała wiadomość dla mieszkańców naszego Regionu, ale też dla przybywających licznie w celach biznesowych, turystycznych, edukacyjnych czy migracyjnych gości z Ukrainy. Trzeba pamiętać, że wiele firm z Kujawsko-Pomorskiego prowadzi swoje interesy na Ukrainie, a ich przedstawiciele regularnie odwiedzają Kijów w celach biznesowych. Teraz będą mogli dotrzeć tam bezpośrednio z Bydgoszczy w mniej niż 2 godz." - powiedział Tomasz Moraczewski, prezes bydgoskiego lotniska.

Trasa będzie obsługiwana przez samoloty Embraer 170 i 175 zabierające na pokład odpowiednio: 70 i 82 pasażerów.

Jest to kolejne połączenie polskiego przewoźnika na Ukrainę, po uruchomionych w sierpniu 2017 i cieszących się zainteresowaniem lotach do Lwowa.

"Co istotne, 2/3 Ukraińców z regionu kujawsko-pomorskiego pochodzi z okolic Kijowa. Kijów to już drugie po Lwowie ukraińskie miasto, do którego latamy z Portu Lotniczego Bydgoszcz. Jednocześnie jest to już 10. trasa LOT-u na Ukrainę. Pod względem udziałów w ukraińskim rynku LOT jest numerem jeden spośród przewoźników z UE." - powiedział Adrian Kubicki, rzecznik prasowy LOT.

Na skróty

Bydgoszcz Szwederowo (BZG) na serwisach społecznościowych: