Nowości  Bilety lotnicze  Linie lotnicze  Parking  Transfery  Noclegi    
 


Bydgoszcz Szwederowo (BZG) > LOT zapowiada loty z Bydgoszczy do Lwowa

2017-06-02 LOT zapowiada loty z Bydgoszczy do Lwowa

LOT uruchomi bezpośrednie loty na trasie Bydgoszcz Szwederowo (BZG) - Lwów (LWO).

Loty na trasie Bydgoszcz Szwederowo (BZG) - Lwów (LWO) rozpoczną się już od 4 sierpnia 2017 roku z częstotliwością 2 razy w tygodniu - w każdy piątek i poniedziałek.


Trasę obsługować będą turbośmigłowe samoloty pasażerskie Bombardier Q400 w konfiguracji 78 miejsc pasażerskich (grafika: LOT)

LOT powraca tym samym do bydgoskiego portu po kilku miesiącach nieobecności stając się 10 polskim regionalnym portem lotniczym, z którego połączenia będzie wykonywać ten polski narodowy przewoźnik. Umacnia także swoją pozycję na Ukrainie.

"Rejsy z Bydgoszczy do Lwowa pozwalają nam połączyć nieco ponad godzinnym lotem te dwa piękne i ważne biznesowo regiony. Mogę przytoczyć setki powodów, dla których warto odwiedzić województwo kujawsko-pomorskie, i tyle samo by odwiedzić Lwów, jedno z najpiękniejszych ukraińskich miast o niebywałej historii i kulturze. LOT już dziś jest najsilniejszym europejskim przewoźnikiem na Ukrainie, ale dzięki nowemu połaczeniu pokazujemy, że potrafimy również wykorzystać potencjał drzemiący w polskich regionach i nie wahamy się otwierać atrakcyjne, bezpośrednie rejsy z portów regionalnych. Miło nam ponownie powitać lotnisko w Bydgoszczy w naszej siatce połączeń." - powiedział Adrian Kubicki, rzecznik prasowy LOT-u.

"Połączenie na trasie Bydgoszcz - Lwów to kolejne atrakcyjne połączenie jakie Port oferuje pasażerom z naszego regionu. To także ważny element wspierania rozwoju ruchu turystycznego, studenckiego jak też biznesowego. Jesteśmy przekonani, że połączenie znajdzie wielu chętnych tak w Kujawsko-Pomorskim jak i po stronie ukraińskiej. Jako Port chcemy dodatkowo wspierać jego rozwój przez wspólne inicjatywy z organizacjami przedsiębiorców, uczelniami z naszego regionu oraz touroperatorami." - powiedział Tomasz Moraczewski, prezes bydgoskiego lotniska.

Na skróty

Bydgoszcz Szwederowo (BZG) na serwisach społecznościowych: